ZNAJDŹ SWÓJ SPOSÓB NA ŚWIĘTOŚĆ!

162. Musisz odkryć, kim jestem, i rozwinąć swój własny sposób bycia świętym, niezależnie od tego, co mówią i myślą inni.

Chyba każdy lubi posłuchać dobrych słów na swój temat. Głaski, czyli pozytywne wzmocnienia motywują nas do bycia jeszcze lepszym. Dzięki tym kilku słowom dzień staje się przyjemniejszy. Odmienna reakcja budzi się w nas, gdy słyszymy jakieś słowa krytyki. Ciśnienie się podnosi, szukamy słów usprawiedliwienia, a dzień najlepiej, żeby się już skończył.

Przyznać trzeba, że i jedna i druga strona medalu są nam potrzebne, aby się rozwijać. Prawdą też jest, że czasem i jedne i drugie słowa są wyssane z palca i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Co zatem zrobić?

Najlepiej patrzeć na swoje życie z perspektywy świętości. Wtedy widać moje całe życie. Całe! Z tym, co święte i z tym, co grzeszne. Każdy musi odnaleźć swoją drogę i swój sposób na świętość. Bogactwo Kościoła daje wiele możliwości, sposobów i dróg na dojście do świętości.

Znajdź swój sposób na bycie świętym! Niezależnie od tego, co mówią i myślą inni – On Cię kocha i prowadzi do świętości!