WSTAŃ I ZACZNIJ OD NOWA!


Niezależnie od tego, jak bardzo byś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, wzywa cię i czeka na ciebie, abyś zaczął od nowa.

“Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam. Wciąż jednak słyszę te słowa – kochać to znaczy powstawać!” – tak zaczyna się jedna ze znanych oazowych pieśni.

Zacząć od nowa – jak mówi nam dziś papież Franciszek – to rzeczywistość, która dokonuje się w naszym życiu wiele razy. Gdy zmieniamy szkołę z podstawowej na liceum, zmieniamy pracę, wchodzimy na drogę naszego powołania w małżeństwie, kapłaństwie czy w życiu zakonnym, zaczyna się dla nas coś nowego wtedy, rozpoczynamy od nowa kolejny etap naszego życia.

Codzienność przynosi nam różnego rodzaju „novum”, z którym musimy się zmierzyć! Nie zawsze jest to łatwe, wręcz przeciwnie, często już na starcie boleśnie upadamy.  Nigdy w tym upadku nie jesteśmy jednak sami. Ojciec Święty Franciszek przypomina dziś każdemu z nas: gdy zbłądzisz, gdy popełnisz błąd i upadniesz w drodze, Jezus zawsze jest obok i nawet w najtrudniejszym momencie podaje Ci rękę, pomaga wstać i czeka, aby zacząć od nowa – razem!

0 wyświetlenia

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Biuro:

+48 600 536 033

dmak@diecezja.pl

Duszpasterz młodzieży

ks. Sebastian Kowalczyk

duszpasterzmlodziezy@diecezja.pl

Zastępca Duszpasterza młodzieży

ks. Marcin Filar

centrum@sdm.diecezja.pl

KONTAKT