WSTAŃ!

Ile razy można wstawać? Tyle razy, ile się upadło. Kiedy idę ulicą i przewrócę się to nie leżę i patrzę w niebo, ale szybko ogarniam się i myślę – co za wstyd! Zobaczmy na dziecko. Upada wiele, bardzo wiele razy. Upada, wstaje, ale te upadki czegoś go uczą – równowagi, stawiania pierwszych kroków i w końcu pewnego stąpania po ziemi. Upadek może być spowodowany również wycieńczeniem. Możemy być po prostu zmęczeni, wyeksploatowani i nie do życia, aby paść na swoje wygodne łóżko i odpocząć, ale i po takim odpoczynku trzeba wstać. Nasza dusza też może upaść. Może to być jakiś upadek w grzech ciężki, może to być zwykły upadek w duchowe lenistwo. Jeden i drugi upadek powoduje utratę wewnętrznego wigoru, marzeń, entuzjazmu, nadziei i wspaniałomyślności. Trzeba wyciągnąć wnioski jak nie doprowadzić do kolejnego upadku.

Jezus na Drodze Krzyżowej daje nam przykład, że po każdym upadku należy wstać i iść do celu.

On żyje i ukazuje się Tobie i z całą swoją mocą zachęca Cię: Młodzieńcze! Tobie mówię wstań!