UBOGACENIE

Teraźniejszość bardzo mocno łączy się z przyszłością. Teraźniejszość w mgnieniu oka staje się przeszłością, ale z drugiej strony kreuje przyszłość. Decyzje i wybory, które dzisiaj podejmę mają wpływ na moje jutro. Przyszłość, która staje się teraźniejszością może nas zaskakiwać. Wiele mamy planów, które nie poszły po naszej myśli. Wiele skrupulatnie przygotowanych działań poszło w zupełnie inną stronę. Jako młody człowiek muszę ubogacać siebie i innych tu i teraz. Mam realny wpływ na teraźniejszość, która może zmieniać przyszłość mojego życia, wspólnoty, Kościoła, a nawet świata! Wielcy ludzie też byli młodzi.

Może nawet nie mieli pojęcia, że ubogacą świat. Św. Jan Paweł II, który wiele w świecie zmienił i swoją posługą ubogacił wnętrza milionów ludzi, powtarzał takie słowa: „Wczoraj do ciebie nie należy.

Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.”