TOŻSAMOŚĆ

We współczesnym świecie można się zagubić. Niby wszystko, co nas otacza, pomaga dotrzeć do celu, zrobić coś za nas i sprawić, że niczym się nie musimy przejmować. Telefon, który prawdopodobnie teraz trzymamy w ręce, wszystkie te narzędzia ma w sobie. Można nim robić zdjęcia, używać jako nawigacji, wypełnić czas fajną grą, a nawet nauczyć się języka przy jego pomocy. A czy telefon nie miał służyć do dzwonienia? Może warto dzisiaj wykonać telefon do babci? Albo zadzwonić do kolegi i tak po prostu pogadać? Świat bardzo szybko się zmienia i sami nakręcamy to tempo, jednak ważne jest, aby nie zatracić swojej tożsamości, tego, kim jestem. Kościół zawsze towarzyszy człowiekowi, bo Kościół składa się z ludzi.

Kościół daje możliwości odkrywania swojej tożsamości we wspólnocie, bo tam najważniejszy jest człowiek! Chrystus będzie Ci zawsze towarzyszył, jeżeli tylko twoja dusza będzie tożsama z tym, który #ŻYJE!