SPOTKAJ GO!

212. Starajmy się przede wszystkim pobudzić i zakorzenić wspaniałe doświadczenia, które podtrzymują życie chrześcijańskie.

Czy mam w sobie chęć rozwijania relacji z Bogiem? W jaki sposób staram się o to, by to Bóg był w moim życiu zawsze na pierwszym miejscu?

Jeśli doświadczyliśmy prawdziwego spotkania z Bogiem, pojawia się naturalna chęć coraz głębszego rozwoju naszej wiary. Im bardziej odkrywamy miłość Boga, tym więcej chcemy jej doświadczać. Ciągle mało nam doświadczenia spotkania z Bogiem, odkrywania Jego nieograniczonego miłosierdzia, dobra, miłości, troski, opieki.

Co jeśli nasza relacja zamiast pogłębiać się, robi się coraz bardziej “jałowa”, jeśli zamiast wzrastać mamy coraz mniej ochoty chodzić do kościoła, na adorację, Mszę świętą?

W tych małych i w tych większych kryzysach naszej wiary, nie rezygnujmy z prawdziwego spotkania z Bogiem. Im większy kryzys, tym częściej korzystajmy z sakramentów. Bóg daje łaskę do przezwyciężenia nawet najtrudniejszych chwil. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który czeka, nawet jeśli od dawna błądzisz i boisz się do Niego wrócić.

“Starajmy się przede wszystkim pobudzić i zakorzenić wspaniałe doświadczenia, które podtrzymują życie chrześcijańskie.” Starajmy się o Boga w naszym sercu. Starajmy się o to, by relacja z Nim była najważniejszą relacją w naszym życiu. A wtedy wszystko inne, będzie na właściwym miejscu.