Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych- list Duszpasterzy Młodzieży

Droga Młodzieży!

Stajemy w obliczu sytuacji, w której wiele z podejmowanych przez Was inicjatyw zostało odwołanych. Zachęta do pozostania w domu może rodzić poczucie bezsilności i złudzenie, że w najbliższym czasie mamy odcięte możliwości budowania wspólnot i ewangelizacji.

Ufając, że oczekujemy Jezusa przychodzącego #mimoDrzwiZamknietych, który sam ucząc nas modlitwy wzywa do zamknięcia drzwi w naszych izdebkach, stajemy przed szansą odkrycia na nowo narzędzi, których w swoich działaniach często nie doceniamy. Niech więc ten czas będzie dla nas na nowo obudzeniem wiary w to, że to nie nasze działanie, ale Jego działanie. To nie nasz aktywizm, ale godziny spędzone na modlitwie są podstawą głoszenia Ewangelii.

Nasze propozycje dla Was są następujące:

- odmawiajmy codziennie w swoich domach koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony przed wirusem oraz uchronienia przed złymi skutkami duchowymi obecnej sytuacji

- podejmijmy wspólny post – w formularzu http://bit.ly/mimoDrzwiZamknietych możecie zapisywać swoją deklarację postu ścisłego w konkretny dzień (można dopisać się obok kogoś, gdy termin jest zajęty)

- wrzucajmy w internet informacje o rekolekcjach internetowych i inicjatywach modlitewnych, które nie wymagają wyjścia z domu, z hasztagiem #mimoDrzwiZamknietych

- pokażmy znajomym nasze zdjęcia z tym hasztagiem, będąc tymi, którzy sieją pokój i wiarę w to, że Pan Bóg działa #mimoDrzwiZamknietych

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasi Duszpasterze