Pokaż, że jest inaczej!

Przywykliśmy już do współczesnego stwierdzenia, że „młodzież jest zła”. Zobaczmy na dwa cytaty o młodych.

Pierwszy: „Dzisiejsza młodzież kocha luksus, ma złe maniery i nie szanuje autorytetów. Sprzeciwiają się rodzicom, zakładają nogę na nogę i tyranizują nauczycieli.” Drugi: „Młodzież ma dziś zepsute serca, jest zła i leniwa, nie będzie w stanie obronić naszej kultury.”

Zgodzimy się z tymi opisami współczesnej młodzieży? Czy oddają one prawdziwy obraz młodego człowieka? Wydaje się, że dokładnie tak jest. Tylko te teksty są starsze niż nam się wydaje! Pierwszy tekst to cytat Sokratesa – V w. przed Chrystusem, drugi pochodzi z Babilonii tylko o wiek młodszy od Sokratesa. Czy trzeba nam szukać dalej? Podejrzewam, że nie. Po prostu wygodniej nam trochę ponarzekać na młodzież, jak to wrzeszczy pod blokiem, jak to pije w parku, jak to przeszkadza na lekcjach, jak to do kościoła nie chodzi, itd. Drogi młody człowieku!

Pokaż, że jest inaczej, że to właśnie przyszłość należy do Ciebie!

Drodzy Młodzi Przyjaciele pokażcie, że jesteście przyszłością Kościoła i Świata, że już

jesteście Bożym „teraz”!

9 views