ON CIĘ KOCHA!

112. Nawet jeśli już to słyszałeś, chce ci to przypomnieć: Bóg Cię kocha! Nigdy w tą nie wątp, niezależnie od tego, co ci się przytrafia w życiu.

Wiele razy w swoim życiu słyszymy oczywistości. Wychodząc z domu słyszymy od mamy: tylko uważaj na siebie. Na lekcji wychowania fizycznego słyszymy: tylko okna piłką nie wybijcie. Na jednorazowym opakowaniu gorącej herbaty czytamy: uwaga, bo gorące. No przecież to wszystko wiemy, a mimo to, po wyjściu z domu możemy sobie skręcić nogę, okno pójdzie w mak, a herbata poparzy nasze ręce, czyli to przypomnienie nie było bez sensu. Tak samo jest z miłością Pana Boga. On we wszystkim nam przypomina, jak wielka jest Jego miłość. W każdym sakramencie, w słowach Pisma Świętego, w drugim człowieku, On wręcz do nas krzyczy: kocham Cię! Nawet, jeśli skręcimy nogę, wybijemy okno czy poparzymy sobie ręce lub przytrafi się nam jeszcze coś gorszego, nie możemy w Niego zwątpić! Bo nawet, jeśli w różnych nieszczęściach, które nas spotykają, obrazimy się na Pana Boga to on tak i tak CIĘ KOCHA!