NIE REZYGNUJ!

Każdemu z nas znany jest obraz osoby na osiedlu, która wygląda przez okno lub balkon. Obserwuje rzeczywistość z wysokości swojego mieszkania, aby odpowiednio skomentować i narysować w swojej świadomości obraz obserwowanego człowieka. Taką osobę możemy nazwać „analogowym facebookiem." Warto zadać sobie pytanie: Czy ja chcę obserwować życie z balkonu? Czy moim balkonem są portale społecznościowe? Czy świadomie chce zrezygnować z minimalnego wysiłku? Może warto zejść na podwórko i spotkać się z moim bliźnim? Nigdy nie rezygnuj ze spotkania z drugim człowiekiem. Nie rezygnuj ze swoich możliwości. Nie rezygnuj ze swoich pasji, zainteresowań i planów. Kiedy nie jesteśmy czegoś w 100% pewni to bardzo łatwo w nas wzbudzić poczucie niepewności, strachu i wycofania się z podjętego działania. Tylko jasna i klarowna postawa może nas postawić w konkretnej rzeczywistości, nie tej wirtualnej, ale realnej.

Nie rezygnuj, ale walcz o spotkanie, chwilę rozmowy czy wymianę spojrzeń.