NIE JESTEŚ SAM!

„Żyj z całych sił, i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam (…) niech dobry Bóg, zawsze cię za rękę trzyma”. To tylko mały fragment dobrze znanej piosenki. Patrząc na jej tekst, może ona być doskonałym komentarzem, a wręcz całym rozważaniem, nad którym dzisiaj się zatrzymujemy. Są takie chwile w życiu, że mamy wrażenie samotności. Co zrobić kiedy nikt nas nie rozumie, kiedy nie możemy znaleźć bratniej duszy, kiedy okazuje się, że nawet przyjaciel nadaje na innych falach? Wtedy warto wybrać się tam, gdzie zawsze ktoś na Ciebie czeka. Wyrzucić z siebie co nas boli, co oddala od drugiego człowieka, a co za tym idzie od samego Boga. Wyrzucić to i oczyścić swoje zabrudzone serce w sakramencie pokuty. Do tak przygotowanego serca zaprosić najwspanialszego gościa – Jezusa Eucharystycznego, który otwiera nasze serce na wspólnotę zgromadzoną wokół Niego.

Może to ten moment, kiedy w końcu odwiedzę wspólnotę młodzieżową w mojej parafii? Pamiętaj, nie jesteś sam, On jest w tobie, jest z tobą i nigdy cię nie opuszcza, bo On żyje!