KOŚCIÓŁ POTRZEBUJE WASZEGO ZAPAŁU

Doświadczenie to wartość niepoliczalna. Doświadczenie starszych może nas wiele nauczyć. Ich doświadczenie może być dużo bardziej wartościowe niż przeczytane książki i zdobyta wiedza teoretyczna. Świat od zawsze potrzebował, a teraz tym bardziej potrzebuje młodego pokolenia. Młody człowiek, mimo braku doświadczenia, wprowadza wiele świeżości w doświadczone środowiska. Młody człowiek może dojść w wiele miejsc dużo szybciej niż osoba starsza, a co za tym idzie bardziej doświadczona. Młody człowiek ma wtedy więcej czasu na kolejną lekcję, praktykę czy zdobywanie kompetencji. Powyższe porównania doskonale odnoszą się do Kościoła, który potrzebuje młodzieńczego dynamizmu, potrzebuje młodego człowieka, aby ciągle odświeżać wspólnotę, w której żyje. Młodzieńcza inicjatywa musi jednak mieć wiele cierpliwości do życiowego doświadczenia. Dobra Nowina o Tym, który żyje, mimo swojego wieku, jest ciągle młoda, ponadczasowa, a co za tym idzie łączy w sobie młodość i doświadczenie!

Miejmy w sobie zapał, aby nieść Ewangelię młodym!