BĄDŹ ANIOŁEM!

142.Nawet jeśli się pomylisz, zawsze możesz podnieść głowę i zacząć od nowa, ponieważ nikt nie ma prawa ukraść ci nadziei.

„Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam. Wciąż jednak słyszę te słowa: kochać to znaczy powstawać”.  Różne są upadki i różna ich diagnoza. Różne są skutki upadków i co za tym idzie różne leczenie po nich. Jednak w upadkach najważniejsze jest by umieć się podnieść lub poprosić kogoś o pomoc w powstaniu.

Słowa zacytowanej przeze mnie pieśni oazowej podkreślają, podnoszenie się z upadku swoiste zaczęcie od nowa rodzi się z Miłości – Miłości, która umacnia nadzieję.

Papież Franciszek zachęca nas zatem byśmy nie tracili nadziei, że nawet po największym błędzie, trudności, niezrozumieniu, ataku, upadku możemy zacząć od nowa, możemy być blisko Niego, bo taka jest Miłość!

Bardzo ważne jest również, byśmy zauważali leżących, niemających siły i chęci się podnieść. Powinniśmy stać się Aniołami Nadziei! Anioł zawsze ogłaszał Dobrą Nowinę, chronił, wskazywał i opiekował się człowiekiem. Bądźmy zatem Aniołami, płynącej z poznania i doświadczenia Miłości Boga.