ŻYJ Z JEZUSEM!

143. Żyjcie! Weźcie się za to, co w życiu najlepsze! Otwórzcie klatki i wyfruńcie! Proszę was, nie przechodźcie na przedwczesną emeryturę.

“Ci co zaufali Panu, odzyskują siły. Otrzymują skrzydła jak orły. Biegną bez zmęczenia” – śpiewamy w jednej ze znanych pieśni. Często w naszym życiu pojawiają się momenty, gdy wątpimy, gdy pytamy siebie samych, czy to co robimy ma naprawdę sens, gdy mówimy do Boga: Panie, nie mam już sił, jestem w tym sam. Słowa piosenki, którą zacytowałem na początku, pokazują nam, gdzie powinniśmy szukać pocieszenia, gdzie możemy naładować nasze baterie. Kluczem jest zaufanie Panu, bo to on jest źródłem naszej siły i nigdy pozostawia nas samych.

Takim drogowskazem są też słowa Ojca Świętego Franciszka, które towarzyszom naszemu dzisiejszemu rozważaniu. Papież zaprasza nas i prosi o to, żeby się nie poddawać, żeby zawsze opierać swoje życie na Jezusie i brać, z tego, co daje nam Bóg, pełnymi garściami. Mówi do każdego z nas, abyśmy otwarli klatki, w którym często jesteśmy zamknięci – klatki naszych słabości, ograniczeń czy kompleksów. Naszą siłą jest Jezus. To on pozwala nam wyfrunąć i działać.

Nie bójmy się więc mu zaufać! Nie przechodźmy na przedwczesną emeryturę, poddając się problemom, które spotykamy na naszej drodze. Zaufaj Panu, a on da Ci siłę, abyś wstał i podjął wyzwania, które na Ciebie czekają. Żyj z Jezusem!