CHCESZ WESPRZEĆ ŚDM?

DOŁĄCZ DO PORTU M10!

PortM10_logo_kolor.png
rect3508.png

„Chcę, abyście codziennie odmawiali różaniec” – te słowa Maryi wypowiedzianych w Gietrzwałdzie stoją u początku naszych diecezjalnych akcji modlitewnych w intencji Ojca Świętego i młodzieży. Od 1 grudnia zapraszamy do Portu M10!

Celem akcji jest zgromadzenie ludzi, którzy przez codzienną modlitwę będą polecać Bogu nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, Ojca Świętego i młodzież całego świata – wierzymy, że to pierwszy i najważniejszy krok w naszych przygotowaniach.

 

Klikając poniżej możesz zgłosić się do akcji albo z całą załogą 5 osób, albo jako samotny żeglarz (wtedy dołączymy Cię do załogi, która powstaje z takich pojedynczych zgłoszeń).

Na czym to polega?

Ideą akcji jest gromadzenie pięcioosobowych wspólnot, które zgłaszając się przez formularz na stronie internetowej młodzi.diecezja.pl będą tworzyć 5-osobowe „łódki”, zmierzające na ŚDM do Lizbony. Każda osoba z łódki codziennie odmawia dziesiątek różańca – dzięki temu wspólnie codziennie odmawiacie cały różaniec. Akcja potrwa do dnia wydarzeń centralnych ŚDM w Lizbonie w 2022 roku.

Dlaczego port?

Nazwa Lizbona pochodzi od fenickich słów oznaczających „Bezpieczny port”, a Maryja – patronka ŚDM – jest przecież nazywana „Portem rozbitków”. Ufamy, że dzięki tej modlitwie bezpiecznie doprowadzi nas do ŚDM, a przez nie – do swojego Syna. Jednocześnie dzięki żeglarskim nawiązaniom w naszej akcji będziemy mogli lepiej poznać kulturę Portugalii.

Czy muszę jechać na ŚDM, żeby dołączyć się do akcji?

Nie, modlić może się każdy, kto chce wesprzeć dzieło ŚDM – niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku i uczestnictwa w spotkaniu w Lizbonie.

Co jeśli nie zbiorę 5 osób, a chcę się modlić?

Wybierz formularz dla samotnych żeglarzy – my skompletujemy załogę dla Ciebie i przekażemy Ci informacje, co dalej.

Czy muszę codziennie spotykać się ze swoją załogą?

Nie – nie musicie znajdować się w jednym miejscu, aby modlić się wspólnie. Przeciwnie – pięknym doświadczeniem może być stworzenie załogi z ludźmi, którzy są daleko od Ciebie. Dzięki codziennej modlitwie będziecie sobie dużo bliżsi.

REGULAMIN akcji w załączniku.