DMAK

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

“Czyńcie pokój na drodze sprawiedliwości , wolności i miłości”, “nieście radość i piękno” – głosił młodzieży Jan Paweł II – inicjator ŚDM.

Doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży! Nie czekaj więc na inne zaproszenia. Znalazłeś tę stronę – już teraz poczuj się zaproszony i dołącz do wielu młodych, którzy w swoich parafiach przygotowują się do spotkania w Lizbonie.

Co słychać w temacie Światowych Dniach Młodzieży?

Módl się

Najważniejszym przygotowaniem do ŚDM jest modlitwa – Światowe Dni Młodzieży to droga, którą wspólnie kroczymy do Jezusa.
Dołącz do akcji PortM10.

Informacje dot. rejestracji

Każda wyjeżdżająca osoba będzie zapisana w Diecezjalnej Bazie Osób wyjeżdżających na ŚDM. Wiek uczestników wyjeżdżających do Lizbony to 14 – 35 lat w dniu wyjazdu.

Informacje o grupach

Na ŚDM najlepiej pojechać w grupie. Znajdź taka, która będzie najbardziej ci odpowiadać. Wyjazd na ŚDM do Lizbony jest pielgrzymką – nie zbieramy turystów, ale formujemy pielgrzymów.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony

Światowe Dni Młodzieży odbywają się w dwóch etapach:

26-31 lipca 2023 r.

Dni w Diecezjach Portugalii

1-6 sierpnia 2023 r.

Wydarzenia Centralne w Lizbonie

Informacje dot. ŚDM w Lizbonie

1. W wydarzeniu może uczestniczyć młodzież od 14 roku życia, jednak każdy niepełnoletni uczestnik musi być pod opieką pełnoletniej osoby z grupy
  2. Organizatorem grupy jest ksiądz. Informacje o powstających grupach dostępne są w na stronie ŚDM – DMAK (diecezja.pl).
  3. Każdą grupę należy zgłosić do Koordynatora Diecezjalnego na adres e-mail wyjazd@sdm.diecezja.pl.
  4. Podczas zgłaszania grupy należy podać miejsce tworzenia grupy, ewentualnie jej nazwę, imię i nazwisko księdza odpowiedzialnego za organizację, telefon kontaktowy i adres e-mail.
  5. Grupy wspólnie starają się o zebranie środków na wyjazd, spotykają się i szukają sposobów na znalezienie sponsorów. Dobrym zwyczajem będzie systematyczne wpłacanie ustalonej kwoty pieniędzy, dzięki czemu na koniec będzie łatwiej wpłacić mniejszą kwotę. Grupy również starają się zapewnić sobie środek transportu. W tym temacie możliwa jest pomoc Diecezjalnego Centrum ŚDM dla grup, które do końca czerwca będą zgłoszone i wyrażą taką potrzebę
  6. 23. Dzień każdego miesiąca jest oficjalnym dniem modlitwy za ŚDM. Zachęcamy  do zapoznania się z akcją PortM10 i włączenia się w nią.

Grupy wyjeżdzające na ŚDM do Lizbony

Prezentujemy grupy, które wybierają się na ŚDM do Lizbony. Jeżeli chcesz do którejś dołączyć, skontaktuj się z jej koordynatorem.

Last Minute

Rowerem do Lizbony przez 7 krajów

Ks. Marcin Napora

O Światowych Dniach Młodzieży

Czym są Światowe Dni Młodzieży?

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, słuchanie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Gdzie się odbywają?

Światowe Dni Młodzieży odbywają się co dwa-trzy lub cztery lata od 1986 roku. Od 20 lat przyjmuje się, że każde kolejne ŚDM, organizowane jest na przemian w Europie i innych kontynentach. Miejsce kolejnego spotkania ogłasza Papież w ostatnim dniu trwającego ŚDM, na tzw. Mszy posłania.

Nadchodzące ŚDM 2023, odbędą się w Lizbonie.

Kto jest organizatorem?

Każda diecezja formuje swoje grupy na wyjazd na ŚDM. Jednak to Krajowe Biuro Organizacyjne z ks. dyr. Tomaszem Koprianiukiem na czele, we współpracy z zagranicznymi organizatorami koordynuje pielgrzymkę wszystkich Polaków na ŚDM.

KRAJOWE BIURO ORGANIZACYJNE ŚDM:

Sekretariat Główny /siedziba Konferencji Episkopatu Polski/
Skwer Kard. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa,
e-mail: biuro@sdm.org.pl

Diecezjalny Koordynator ŚDM

Każda diecezja deleguje osobę koordynującą ŚDM w swoich dekanatach i parafiach. Tę funkcję pełni u nas ks. Michał Korbel

ks. Michał Korbel

Centrum Światowych Dni Młodzieży